PROGRAM MOS 2017

Vse dni sejma

  • razstavni prostor EKO Sklad, dvorana L
    Energetska svetovalna točka
    Brezplačno energetsko svetovanje za občane ENSVET
  • razstavni prostor OZS, dvorana L1 – Ulica obrti
    Predstavitve obrtnih poklicev (9.00-18.00)
  • razstavni prostor MGRT, dvorana L1
    Razstava lesnih izdelkov ČAR LESA – drzno in inovativno v lesu
  • razstavni prostor Urada RS za intelektualno lastnino, dvorana L1
    Predstavitev Urada RS za intelektualno lastnino
    Razstava na temo izumov slovenskega izumitelja Petra Florjančiča
  • razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1
    Predstavitev gostincev iz Maribora lokalne gostinske ponudbe in vin ter turističnih produktov – Štajerske zgodbe in okusi Štajerske, Sekcija za gostinstvo in turizem pri OOZ Marib
  • razstavni prostor OOZ Metlika in OOZ Črnomelj, dvorana L1
    Predstavitev Bele krajine
    Bela Krajina – dobro za oba

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo – Vaš partner na trgu – PROGRAM

Torek, 12.9.2017

 

Modra dvorana

10.00 Slavnostno odprtje 50. MOS , Slavnostni otvoritelj dr. Miro Cerar, predsednik Vlade Republike Slovenije

Modra dvorana I

13.00-15.00 Rišemo zemljevid krožnega gospodarstva Slovenije, Partnerstvo za zeleno gospodarstvo Slovenije, Kabinet predsednika Vlade Republike Slovenije in Ministrstvo za okolje in prostor

Modra dvorana II

13.00-15.00 Konferenca Podjetništvo v lesarstvu, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo – Direktorat za lesarstvo
15.30-16.30 Z roko v roki smo močnejši, Tržni inšpektorat RS 

Mala kongresna dvorana

13.15 -18.30 Slovensko – hrvaški poslovni forum, OOZ Krško, SLO–CRO Poslovni klub, Veleposlaništvo RS v Zagrebu, Celjski sejem d.d. ter številni partnerji

z dvema okroglima mizama:

Projekti energetske obnove – priložnosti v gradbenemu sektorju na Hrvaškem

Komunalna infrastruktura – gospodarjenje z odpadki in odpadnimi vodami

 Sejna soba Celjanka

10.00-12.00 Okrogla miza: Ustanovitev paritetnega sklada za gradbeno panogo v Sloveniji, MGRT – Direktorat za notranji trg v sodelovanju z Ministrstvom za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, OZS, GZS in Zvezo svobodnih sindikatov Slovenije
13.00-15.00 Razbijamo mite – pozitivni in negativni vplivi tujih neposrednih investicij, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo in SPIRIT Slovenija 

Sejna soba E2

13.00-15.00 Woman to woman 2017, Sekcija podjetnic in obrtnic pri OOZ Celje

Sejna soba v medetaži dvorane L1

13.00-16.00 Kooperacijsko srečanje MEET4BUSINESS, OOZ Maribor in Mariborska razvojna agencija

Predavalnica v dvorani L1

11.00-12.00 Ko ideja postane lastnina, Urad RS za intelektualno lastnino
14.00-16.00 Finalist Snovalec 2017, Aktivni turizem za gibalno ovirane osebe, Zavod Ars Viva
16.00-18.00 Pomen standardov za podjetja,  Slovenski inštitut za standardizacijo 

Razstavni prostor OOZ Maribor v dvorani L1

13.00-16.00 Mariborski dan: Aktualno – Delo v Avstriji in podporne storitve zbornice v sodelovanju z WK Steiermark (Graz) ter predstavitev spletne platforme CTEMAlp – prenos lastništva podjetij
16.00 Predstavitev domače in umetnostne obrti – lončarstvo
Praktičen prikaz izdelave izdelkov

Razstavni prostor OOZ Metlika in OOZ Črnomelj, dvorana L1

Srečanje Obrtničke komore Karlovačke županije,  Udruženja  obrtnika grada Karlovac, Občine Črnomelj in  Semič

Predstavitev izdelovanja belokranjskih izdelkov domače obrti

Razstavni prostor OZS, dvorana L1

9.00-18.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

MOSova svetovalnica v dvorani L

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Ekonomika energentov in dobe vračanja, Patricjo Božič
11.00-12.00 Nepovratna sredstva in krediti Eko sklada, Patricjo Božič
12.00-13.00 Načini in tehnologije za zagotavljanje ustrezne kvalitete zraka v prostoru,  Patricjo Božič
13.00-14.00 Kako pravilno izbrati toplotno črpalko zrak- voda, Drago Cvrtila
14.00-15.00 Ogrevanje stanovanjskih stavb in priprava tople sanitarne vode s toplotnimi črpalkami, Samo Cotelj 
15.00-16.00 Sončne elektrarne na strehi našega doma. Ali je smiselno investirati v lastno sončno elektrarno?, Drago Cvrtila
16.00-17.00 Sodobne kurilne naprave na fosilna goriva, Patricjo Božič
17.00-18.00 Enostavni energetski ukrepi, Patricjo Božič

MOSova svetovalnica v dvorani J

11.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Prenova stanovanja, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00                                     Prenova hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Razstavni prostor MGRT v dvorani L1

Osrednji del stojnice

11.00-12.00 Pogovor z glavno tržno inšpektorico, Tržni inšpektorat RS
12.20-12.30 Odprtje stojnice (nagovor predsednika Vlade RS in ministra)
12.30-15.00 Finalist Snovalec 2017: Kulinarično popotovanje z muzejskim vlakom, ABC rent a car in turizem d.o.o.
15.00-17.00 Predstavitev Praznika kozjanskega jabolka, Kozjanski park
15.30-16.00 Predstavitev priročnika za podjetja v lesni panogi, MGRT, Direktorat za lesarstvo
17.00-18.00 Pogovor ministra s podjetniki
18.00-19.00 Predstavitev Praznika kozjanskega jabolka, Kozjanski park

Info pulti

10.00-13.00 MGRT, Direktorat za lesarstvo (Pult 1)
13.00-14.00 Informiranje o javnih razpisih s področja internacionalizacije, MGRT, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo (Pult 1)
14.00-19.00 Predstavitev nevarnih proizvodov, Tržni inšpektorat RS (Pult 1)
9.00-14.00 Finančne spodbude Slovenskega podjetniškega sklada, Slovenski podjetniški sklad (Pult 2)
14.00-19.00 Zakonska merila in overitvene oznake, Urad RS za meroslovje (Pult 2)
9.00-19.00 Spoznajte parke z znakom Slovenia Green Park: Park Škocjanske jame in Kozjanski park (Pult 3)

Paviljon države partnerice Hrvaške

10.00-18.00 Predstavitev turističnih skupnosti občin 
Međimurske županije: nagradna igra, pokušina vin in hrane, predstavitev tradicionalnih obrti, pletenje koruznih izdelkov, promocija destinacije EDEN
Varaždinske županije, pokušina likerjev, predstavitev stare obrti, predstavitev lepoglavske čipke
Brodsko-posavske županije, predstavitev regije, predstavitev destinacije PPS “Moja lepa Slavonija pri Savi”, predstavitev turističnega grozda Slavonska košarica – TS mesta Slavonski Brod, pokušina hrane
Predstavitev TS Nin – EDEN, predstavitev stare obrti, pokušina hrane in pijače
Dubrovniško-neretvanske županije, Klapa – odprtje paviljona, združenje za ohranitev neretvanske dediščine, priprava jegulje in pokušina, pokušina žganja in fig
12.00-14.00 Kulturno zabavni program: nastop ženske klape Arije
 15.00-18.00 Informativni in kulturno-zabavni program: predstavitev razstavljavcev in nastop klape Kampaneli

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

9.00-19.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

 

Sreda, 13.9.2017

Dan Slovenske vojske na MOS

 

Modra dvorana I

10.00-14.00 Podjetna Slovenija 2017, Slovenski podjetniški sklad in MGRT
15.00-17.00 Okrogla miza pod nazivom Delitvena ekonomija – globalni izzivi v lokalnem okolju, OOZ Krško, SLO–CRO Poslovni klub, Veleposlaništvo RS v Zagrebu, Celjski sejem in številni partnerji

Modra dvorana II

9.00-17.00 Oživljanje podjetništva v mestnih jedrih, Zavod Koper Otok

Mala kongresna dvorana

10.00-12.50 Tradicionalno mednarodno srečanje občin na 50. MOS, Pametna mesta in skupnosti – resničnost ali fikcija?, Celjski sejem d.d., Mestna občina Celje, Skupnost občin Slovenije in Udruga gradova u Republikuj Hrvatskoj
Partner & moderator: Montel Energetika.NET10.00-10.15Pozdravni nagovori, mag. Robert Otorepec, izvršni direktor, Celjski sejem d.d. Bojan Šrot, župan Mestne občine Celje Željko Turk, predsednik Udruge gradova u Republici Hrvatskoj in župan Zaprešića

Predstavitev primerov dobre prakse

10.15-10.30 Tehnološka platforma in pilotni projekti s področja interneta stvari, mag. Jurij Dolžan, Direktorat za informacijsko družbo, Ministrstvo za javno upravo

10.30-10.45 Celovite rešitve za pametna mesta in skupnosti, mag. Jože Torkar, direktor Energetskih rešitev v Petrol d.d.

10.45-11.00 Osnutek EU akcijskega načrta za digitalno tranzicijo mest, Simon Mokorel, Skupnost občin Slovenije v sodelovanju s Flapax

11.00-11.15 Pametni ne postanemo čez noč – koraki za uvedbo »smart« rešitev, Primož Kučič, vodja poslovnih IKT rešitev, Telekom Slovenije d.d.

11.15-11.30 Slovensko japonsko partnerstvo na področju pametnih omrežij in skupnosti, Gregor Omahen, Eles d.d.

11.30-11.45 Primer dobre prakse: Smartcity Dubrovnik, Nikša Vlahušić, koordinator Smartcity projekta v Dubrovniku (predstavitev je v hrvaškem jeziku)

11.45-12.00 Strateško razvojno inovacijsko partnerstvo (SRIP) Pametna mesta in skupnosti, Martin Pečar, vodja Centra za pametna mesta in skupnosti, Inštitut Jožef Stefan

12.00-12.05 Inovativna promocija Slovenije in Hrvaške skozi platformo mobilnih aplikacij, Vision One (predstavitev je v hrvaškem jeziku)

12.05-12.50 Omizje z razpravo: Pametna mesta in skupnosti – resničnost ali fikcija?

Sodelujejo:

Bojan Šrot, župan Mestne občine Celje. mag. Jurij Dolžan, Direktorat za informacijsko družbo, Ministrstvo za javno upravomag. Jože Torkar, direktor Energetskih rešitev v Petrol d.d. Simon Mokorel, Flapax Primož Kučič, vodja poslovnih IKT rešitev, Telekom Slovenije d.d. Gregor Omahen, Eles d.dNikša Vlahušić, koordinator Smartcity projekta v Dubrovniku. Martin Pečar, vodja Centra za pametna mesta in skupnosti, Inštitut Jožef Stefan

12.50     Pogostitev in druženje ter ogled 50. MOS

 Sejna soba Celjanka

10.00-14.00                        Avstrija za začetnike – priložnost za širitev vašega poslovanja na avstrijsko Koroško, BABEG – Carinthian Agency for Investment Promotion and Public Shareholding, ABA – Invest in Austria
14.30-16.30 Poslovanje na hrvaškem tržišču – priložnosti in izzivi, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo in SPIRIT Slovenija v sodelovanju z Veleposlaništvom RS v Zagrebu 

Predavalnica v dvorani L1

09.30-14.00 Celje International Forum, Inovative Sales & Marketing and Distribution Channels, Mestna občina Celje, RGZC, OOZ Celje, Kovintrade, Klub podjetnikov Zlatorog, Inkubator Savinjske regije, RASR in Celjski sejem
15.00-17.00 Predstavitev aktualnih programov za podjetja: razvoj kadrov, usposabljanja, pridobivanje kadrov in štipendiranje, Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad RS

Razstavni prostor OZS, dvorana L1

9.00-19.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

MOSova svetovalnica v dvorani L

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Energijsko učinkovita razsvetljava za stanovanjske stavbe, Nikolaj Torkar
11.00-12.00 Kako pravilno izbrati toplotno črpalko zrak- voda, Drago Cvrtila
12.00-13.00 Predstavitev Eko sklad, Wade Kidess
13.00-14.00 Sprejemniki sončne enregije, Ivan Kenda
14.00-15.00 Pregled javnih razpisov Eko sklada, Ivan Kenda
15.00-16.00 Vlaga v stavbi lahko povzroči plesen. Ta ogroža naše zdravje. Kako jo odpraviti?, Drago Cvrtila
16.00-17.00 Sončne elektrarne na strehi našega doma. Ali je smiselno investirati v lastno sončno elektrarno?, Drago Cvrtila
17.00-18.00 Male čistilne naprave, Ivan Kenda

MOSova svetovalnica v dvorani J

11.00 Prenova stanovanja, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00                                     Prenova hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Razstavni prostor MGRT v dvorani L1

Osrednji del stojnice

10.00-11.00 Prednost patenta, Urad Republike Slovenije za intelektualno lastnino
11.00-12.00 Pogovor z glavno tržno inšpektorico,Tržni inšpektorat RS
12.00-15.00 Predstavitev SRIP-ov, MGRT, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo
15.00-17.00 Spoznajte grofe Celjske, Zavod Celeia Celje
17.00-18.00 Pogovor ministra s podjetniki
18.00-19.00 Okusite “Zeleno Celje” – fingerfood degustacija, Zavod Celeia Celje

Info pulti

9.00-14.00 Spodbujanje podjetništva, SPIRIT Slovenija (Pult 1)
14.00-19.00 Predstavitev centra SOLVIT, SOLVIT (Pult 1)
9.00-16.00 Finančne spodbude Slovenskega podjetniškega sklada, Slovenski podjetniški sklad (Pult 2)
16.00-19.00 Lidijski kamen, nakup/prodaja izdelkov iz plemenitih kovin, Urad RS za meroslovje (Pult 2)
9.00-19.00 Spoznajte zelene destinacije: Celje, Žalec (Pult 3)

Paviljon države partnerice Hrvaške

10.00-18.00 Predstavitev turističnih skupnosti občin
Dubrovniško–neretvanske županije, Združenje za ohranitev neretvanske dediščine: priprava brodeta iz jegulje in pokušina, pokušina izdelkov: žganje, fige ipd. Nastop klape
Bjelovarsko–bilogorske županije, promocijski video filmi (eno–gastro, aktivni turizem, konjički turizem), predstavitev programa ”Balada o vinu i siru” (brezplačna pokušina vina Vinarija Daruvar in sirov sirarne Sirana Biogal
Brodsko–posavske županije, predstavitev regije, predstavitev destinacije PPS„Moja lijepa Slavonija kraj Save“, pokušina izdelkov, predstavitev turističnega grozda Slavonska košarica – TS mesta Slavonski Brod, delavnica izdelave lectarjevih src, pokušina živilskih izdelkov
TS Nin-EDEN, predstavitev destinacije, stare obrti ipd. pokušina izdelkov
Međimurske županije, predstavitev tradicionalne obrti – pletenje izdelkov iz koruznega ličja, promocija destinacije EDEN
10.00-18.00 Predstavitev hrvaškega grozda proizvajalcev računalniških iger
10.00-10.30 Predstavitev panonskega lesnega centra kompetenc (PCDK)
 10.30-12.00 Implementacija dizajna v hrvaški leseni proizvod, moderatorka: Ivana Filipović, direktorica Centra za gozdove

Sodelujejo: Tomislav Knezović, lastnik Prostoria, Matej Grozdanović, avtor koncepta Modulos desk, Mladen Oresic, profesor na Fakulteti za arhitekturo v Zagrebu – Design Study, Antonija Ciprijanović, lastnica Ciprijanović d.o.o., Romina Radović, oblikovalka

12.00-13.00 Predstavljanje in delavnica izdelave lesenih proizvodov Ustanove suvenir ARBOR, Sirač
 13.00-14.30 Napredne tehnologije v lesni industriji, moderatorka: ga. Ivana Filipović, direktorica Panonskega lesnega centra kompetenc

Sodelujejo: Mario Abramović, direktor firme Lesne konstrukcije d.o.o., Tome Antičić, ravnatelj Inštituta Ruđer Bošković, Rozelinda Čož-Rakovac, znanstvena svetovalka na Inštitutu Ruđer Bošković, Ivana Capan, znanstvenica na Inštitutu Ruđer Bošković, Tomislav Hercigonja, direktor firme Topomatika d.o.o.

14.30-15.30 Investirajte v Hrvaško, AIK Agencija za investicije i koonkurentnost

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

9.00-19.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

Četrtek, 14.9.2017

 

Modra dvorana

10.00-17.00 International Matchmaking event – Succesful in Slovenia 2017, Poslovno srečanje z avstrijskimi podjetji, Advantage Austria Ljubljana in OZS

Mala kongresna dvorana

8.45-13.00 Podjetnost je ženskega spola – usposabljanje za ženske potencialne podjetnice, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo in SPIRIT Slovenija

Sejna soba Celjanka

10.00-12.00 Slovenija kot kamping in karavaning destinacija, Camper stop
13.00-15.00 Vlaganje v kadre – pot do uspeha v gostinstvu in turizmu, MGRT
15.00-16.00 Predstavitev javnih razpisov s področja turizma in Zelene sheme slovenskega turizma, STO in MGRT

Sejna soba v medetaži dvorane L1

14.00-15.00 Predavanje v sklopu osveščanja lastnikov družinskih podjetij o pomenu pravočasne priprave in različnih tehnikah prenosa podjetja na naslednike, MGRT, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo, SPIRIT Slovenija in OOZ Maribor

Prenos lastništva – pravni vidik, priprava podjetja na družinski prenos, Slavko Vesenjak, Odvetniška pisarna Vesenjak

Predstavitev dobrih praks: seznanitev s priložnostmi in pastmi družinskega podjetništva

Mreženje in izmenjava izkušenj, OOZ Maribor

15.00-16.00                        Osnovne informacije in praktični primeri pri čezmejnem opravljanju storitev v Avstriji, OOZ Maribor

Predavalnica v dvorani L1

11.00-14.00 Vključevanje malih in srednje velikih podjetij v mednarodne dobaviteljske verige, GZS
14.30 Čiščenje odpadnih voda in zraka, Ekoling d.o.o., član skupine Roto d.o.o.

Protokolarni prostor OZS v dvorani L1

9.00-11.00 Poslovni zajtrk s partnerji kartice Mozaik podjetnih, OZS

Razstavni prostor Odbora za znanost in tehnologijo v dvorani L1

10.00-13.00 Individualni sestanki z institucijami, ki spodbujajo znanost, razvoj, tehnologijo in inovacije   
14.00-17.00 Individualni sestanki z institucijami, ki spodbujajo znanost, razvoj, tehnologijo in inovacije   

Razstavni prostor OOZ Maribor v dvorani L1

Izobraževalni dan OOZ Maribor

Predstavitev sekcije frizerjev in kozmetikov: friziranje, ličenje, nega, permanentni make-up, revija, …

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM

11.00-13.00                        Brezplačno individualno finančno svetovanje za opravljanje storitev v Avstriji

Dvorana L, pri fontani

17.30                                    Podelitev sejemskih priznanj, Celjski sejem, Mestna občina Celje in OZS

Razstavni prostor OZS, dvorana L1

9.00-19.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

MOSova svetovalnica v dvorani L

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Napake pri gradnji z vidika izgube energije in primeri dobre prakse, Carmen Hladnik Prosenc
11.00-12.00 Energetsko učinkovita novogradnja in obnova stavb, Finančne spodbude Eko sklada, Marko Pirc
12.00-13.00 Odpravljanje vlage iz  objektov, Vladimir Bizjak
13.00-14.00 Sodobna ekološka gradnja, Jernej Markel
14.00-15.00 Scenariji celovite prenove enodružinske hiše, Jernej Markelj 
15.00-16.00 Sončna elektrarna za samooskrbo z električno energijo, Marko Pirc 
16.00-17.00 Toplotne črpalke za ogrevanje stavb, Danilo Rebernik
17.00-18.00 Uplinjevalni kotli in priprava lesa za ogrevanje na lesno biomaso, Danilo Rebernik 

MOSova svetovalnica v dvorani J

11.00 Prenova hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00 Prenova stanovanja, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Razstavni prostor MGRT v dvorani L1

Osrednji del stojnice

10.00-11.00 Prednost znamke, Urad RS za intelektualno lastnino
11.00-12.00 Pogovor z glavno tržno inšpektorico, Tržni inšpektorat RS
12.00-13.00 Vesolje 4.0 – Slovenija in ESA (Evropska vesoljska agencija), MGRT, Služba za sodelovanje z ESA
13.00-13.45 Logarska dolina – Solčavsko, kjer je trajnostni razvoj način življenja, Center Rinka, Zavod za turizem in trajnostni razvoj Solčavskega
15.00-16.00 Vesolje 4.0 – Slovenija in ESA (Evropska vesoljska agencija), MGRT, Služba za sodelovanje z ESA
16.15-17.00 Logarska dolina – Solčavsko, kjer je trajnostni razvoj način življenja, Center Rinka, Zavod za turizem in trajnostni razvoj Solčavskega
17.00-18.00 Pogovor ministra s podjetniki

Info pulti

9.00-19.00 Učni izdelovalni laboratoriji kot podpora za razvoj podjetništva, MGRT, Direktorat za regionalni razvoj (Pult 1)
9.00-14.00 Spodbujanje internacionalizacije in tujih neposrednih investicij, SPIRIT Slovenija (Pult 2)
14.00-19.00 Finančne spodbude Slovenskega podjetniškega sklada, Slovenski podjetniški sklad (Pult 2)
9.00-19.00 Spoznajte zelene destinacije: Logarska dolina – Solčavsko (Pult 3)

Paviljon države partnerice Hrvaške

10.00-18.00 Predstavitev turističnih skupnosti občin
Međimurska županije, promocija destinacije EDEN
Brodsko–posavske županije, predstavitev regije, predstavitev destinacije PPS ”Moja lijepa Slavonija kraj Save” – promocijski material in pokušina izdelkov, predstavitev turističnega grozda Slavonska košarica – TS mesta Slavonski Brod, delavnica izdelave lectarjevih src, pokušina živilskih izdelkov
TS NiEDEN, predstavitev destinacije, stare obrti ipd., pokušina izdelkov
Krapinsko−zagorske županije, folklora, delavnica izdelave starih obrti, promocijski video material
10.00-10.30 Predstavitev aktivnosti in rezultatov HGK v povezavi z internacionalizacijo in komercializacijo hrvaških inovacij, mr. sc. Tatjana Kesić Šapić, direktorica Sektorja za industrijo in IT
10.30-11.00 Predstavitev storitev HGK za promocijo malih in srednjih podjetij, Gojko Jelavič, vodja Oddelka za podjetništvo in inovacije pri HGK
11.00-12.30 Inovacije v praksi – od ideje do komercializacije, Gojko Jelavić, vodja Oddelka za podjetništvo in inovacije, Panel in razprava

Panelisti: 2 predstavnika Zveze inovatorjev, predstavnik Ministrstva za gospodarstvo, podjetništvo in obrt, predstavnik Ministrstva za znanost in izobraževanje, predstavniki Gospodarske zbornice Slovenije

13.00-15.10 Franšizni eko sistem v Hrvaški, Hrvoje Paver, tajnik Skupnosti franšiznega poslovanja pri HGK            

Gostje: Nikola Oršanić, predsednik Skupnosti franšiznega poslovanja pri HGK, Damjana Domanovac, Place2go magazin, Ljiljana Kukec, predsednica Hrvaškega združenja za franšizno poslovanje

13.30-13.50 Predstavitev hrvaških franšiz, ki iščejo poslovne partnerje v Sloveniji
13.30-13.50 Body Creator, Ljiljana Kukec
13.50-14.10 Surf n fries, Denis Polić
14.10-14.30 Direct booker, Nikola Grubelić
14.30-14.50 Fish4wish, Katarina Ereš
15.50-15.10 »Čuvar sjećanja«, Elizabeta Planinić TBC

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

9.00-19.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

Petek, 15.9.2017

 

Modra dvorana II

11.00-14.00 Poslovna delavnica Sell Croatia za hrvaške in slovenske partnerje, Hrvaška turistična skupnost

Mala kongresna dvorana

10.00-12.00 Zavezništvo za mlade, OZS in Franc Bogovič, evropski poslanec
12.30-15.00 7. dan gospodarske diplomacije na MOS, Ministrstvo za zunanje zadeve, Direktorat za gospodarsko in javno diplomacijo in Celjski sejem
12.30-12.45 Otvoritvena nagovora,

Karl Erjavec, podpredsednik vlade in minister za zunanje zadeve,
Nina Ermenc Pangerl, članica upravnega odbora Celjskega sejma

12.45-13.45 Okrogla miza: Slovenska gospodarska diplomacija – dobre prakse in perspektive; vprašanja in odgovori 
13.45-14.15 Poslovno srečanje, mreženje in pogostitev
14.15-14.55 Vodeni ogled sejma  
15.00-17.00 Konferenca rotarijcev, gospodarstvenikov, županov in širše politike o potencialih regije, skupni ciljih in strategiji povezovanja in sodelovanja, primer regionalnega projekta EDISON in vodilne pozicije regije v e-mobilnosti 

 VABILO ROTARY EDISON E_CELJE (pdf)

 

Sejna soba Celjanka

9.00-10.30 Seja Odbora za priznanje Republike Slovenije za poslovno odličnost, Urad RS za meroslovje (dogodek zaprtega tipa)
11.00-15.00 Seja Odbora za gospodarstvo Državnega zbora, Kabinet ministra in Odbor za gospodarstvo Državnega zbora

Sejna soba E2

11.00-13.00 Predstavitev klima stropa – hlajenje in ogrevanje “GP-COOL speed”, Baustoff + Metall d.o.o. Slovenija in Baustoff + Metall d.o.o. Hrvaška

Razstavni prostor OZS, dvorana L1

10.00 Dan Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije
9.00-19.00 Brezplačno podjetniško svetovanje

Razstavni prostor OOZ Maribor v dvorani L1

Predstavitev sekcije instalaterjev-energetikov in sekcije gradbincev na OOZ Maribor

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM

 

Razstavni prostor Sekcije kovinarjev in Sekcije plastičarjev pri OZS v dvorani C1

10.00-17.00          C2B consultancy2business       

 

MOSova svetovalnica v dvorani L

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Prezračevanje pri novogradnjah in obnovi objektov, Roman Medvešek
11.00-12.00 Nadzorovano prezračevanje z vračanjem toplote, Peter Petrovčič
12.00-13.00 Nepovratna sredstva in krediti Eko sklada, Peter Petrovčič
13.00-14.00 Kako pravilno izbrati toplotno črpalko zrak- voda, Drago Cvrtila
14.00-15.00 Vlaga v stavbi lahko povzroči plesen. Ta ogroža naše zdravje. Kako jo odpraviti?, Drago Cvrtila
15.00-16.00 Predstavitev Eko sklada, Wade Kidess
16.00-17.00 Sončne elektrarne na strehi našega doma. Ali je smiselno investirati v lastno sončno elektrarno?, Drago Cvrtila
17.00-18.00 Energetska sanacija fasad in subvencije, Robert Seme

MOSova svetovalnica v dvorani J

11.00 Prenova hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00 Prenova stanovanja, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

MOSova svetovalnica v dvorani E

11.00 Notranja oprema doma, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
14.00 Naravne barve in materiali v našem domu, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
16.00 Feng shui dom, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Razstavni prostor MGRT v dvorani L1

Osrednji del stojnice

10.00-11.00 Prednost modela, Urad RS za intelektualno lastnino
11.00-12.00 Pogovor z glavno tržno inšpektorico, Tržni inšpektorat RS
12.00-14.30 Izdelava Črnomaljskih prest, degustacija vin in Belokranjske pogače, RIC Bela krajina
14.30-17.00 Predstavitev Kočevskega gozdnega medu z zaščiteno označbo porekla ter lokalnih obrti Kočevske, Kočevsko
17.00-18.00 Pogovor ministra s podjetniki
18.00-19.00 Predstavitev Kočevskega gozdnega medu z zaščiteno označbo porekla ter lokalnih obrti Kočevske, Kočevsko

Info pulti

9.00-14.00 Pomoč in nasveti za potrošnike v Evropi, Evropski potrošniški center (Pult 1)
14.00-19.00 Zaupanje v usposobljenost, Slovenska akreditacija (Pult 1)
9.00-14.00 Finančne spodbude Slovenskega podjetniškega sklada, Slovenski podjetniški sklad (Pult 2)
14.00-19.00 Predstavitev Slovenskega inštituta za standardizacijo, Slovenski inštitut za standardizacijo (Pult 2)
9.00-19.00 Spoznajte zelene destinacije: Bela Krajina in Kočevsko (Pult 3)

Paviljon države partnerice Hrvaške

10.00-18.00 Predstavitev turističnih skupnosti občin
Zagrebške županije, promocijski video material  –  promocijska spota v trajanju 30 sekund in promocijski film v trajanju 3 minut
Međimurske županije, promocija destinacije EDEN
Brodsko–posavske županije, predstavitev regije, predstavitev destinacije PPS ”Moja lijepa Slavonija kraj Save” –promocijski material in pokušina izdelkov, predstavitev turističnega grozda Slavonska košarica – TS mesta Slavonski Brod, delavnica izdelave lectarjevih src, pokušina živilskih izdelkov
Vukovarsko−sremske županije, aktualni dobitnik nagrade EDEN 2016/17 , TS županije, turistične skupnosti mest, pokušina izdelkov – vino
TS Nin – EDEN predstavitev, predstavitev starih obrti ipd., pokušina izdelkov
Liško–senjske županije, Promocija destinacije EDEN (Severni Velebit in TS Nin –Zadarska županija) EDEN – NP Severni Velebit – pokušina sirov, likerjev ipd., LAG – grozd
10.00-10.30 Program predstavitve občinskih turističnih skupnosti, mag. Metka Bradetić, direktorica predstavništvo Hrvatske turističke zajednice v Sloveniji
10.30-11.00  TZ Međimurske županije in EDEN destinacija
11.00-11.45  Grozd “Središnja Hrvatska”
TZ Varaždinske županije, TZ Bjelovarsko–bilogorske županije,TZ Krapinsko–zagorske županije, TZ Zagrebške županije, TZ Koprivniško–križevačke županije
11.45-12.15  TZ Brodsko-posavske županije
12.15-12.45  Grozd „Slavonska košarica“ TZ mesta Slavonski Brod
12.45-13.00  TZ mesta Nin kot EDEN destinacije
13.00-13.30  TZ Liško–senjske županije – LAG in NP Severni Velebit –EDEN
13.30-14.00  TZ Vukovarsko–sremske županije – EDEN destinacija

 

Sobota, 16.9.2017

 

Mala kongresna dvorana

10.00-12.50 Konferenca EDISON 2017/18 – predstavitev projekta Edison, Eco Driving Innovatiove Solutions & Networking in ciljne vodilne pozicije regije v zeleni mobilnost prihodnosti

VABILO ROTARY EDISON E-CELJE (pdf)

Razstavni prostor OOZ Krško v dvorani L1

11.00-15.00 Dan Okusov Posavja oz. Krškega, OOZ Krško, Regija Posavje, Center za podjetništvo in turizem Krško

MOSova svetovalnica v dvorani L

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Napake pri gradnji z vidika izgube energije in primeri dobre prakse, Carmen Hladnik Prosenc
11.00-12.00 Vlaga v stavbi lahko povzroči plesen. Ta ogroža naše zdravje. Kako jo odpraviti?, Drago Cvrtila
12.00-13.00 Gradnja nizkoenergetkse hiše, Mark Bržan
13.00-14.00 Energetska sanacija fasad in subvencije, Robert Seme
14.00-15.00 Kako odpraviti zidno plesen, Wade Kidess
15.00-16.00 Kako pravilno izbrati toplotno črpalko zrak- voda, Drago Cvrtila
16.00-17.00 Sončne elektrarne na strehi našega doma. Ali je smiselno investirati v lastno sončno elektrarno?, Drago Cvrtila
17.00-18.00 Kako saniram objekt skoraj zastonj, Wade Kidess

MOSova svetovalnica v dvorani J

11.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Prenova stanovanja, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00                                     Prenova hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

MOSova svetovalnica v dvorani E

10.00 Praktični nasveti za opremljanje majhnih stanovanj/prostorov, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
12.00 Naravne barve in materiali v našem domu, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
14.00                                     Najpogostejše napake pri opremljanju doma, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
16.00 Notranja oprema doma, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Razstavni prostor MGRT v dvorani L1

Osrednji del stojnice

9.00-18.00 Predstavitev kulturno-gospodarskega centra evropskih vesoljskih tehnologij (virtualna resničnost – medplanetarna postaja), KSEVT
9.00-11.00 Idrija – izdelava idrijske čipke                                                             

Doživite naravno in kulturno dediščino Idrije: spoznajte UNESCO globalni Geopark Idrija z maskotama Tončkom in Živo

11.00-12.00 Pogovor z glavno tržno inšpektorico,Tržni inšpektorat RS
12.00-16.00 Finalist Snovalec 2017: Zgodba o pehtranu in zmaju, Sončna trgovina Aleš Pevc s.p.
16.00-19.00 Doživite naravno in kulturno dediščino Idrije: jamski škrat Perkmandelc, živo srebro – skrivnostna tekoča kovina

Info pulti

9.00-19.00 Informiranje s strani tržnih inšpektorjev, Predstavitev nevarnih proizvodov, Tržni inšpektorat RS (Pult 1)
9.00-19.00 Predstavitev izdelkov podjetnic začetnic, MGRT, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo in SPIRIT Slovenija (Pult 2)
9.00-19.00 Spoznajte UNESCO svetovno dediščino: Idrija – dediščina živega srebra in degustacija lokalnih produktov (Pult 3)

Stojnica Urada RS za intelektualno lastnino

9.00-19.00 Idrijska čipka – predstavitev geografske označbe, Urad RS za intelektualno lastnino

Paviljon države partnerice Hrvaške

10.00-18.00 Predstavitev turističnih skupnosti občin
Međimurske županije, promocija destinacije EDEN
Brodsko–posavske županije, predstavitev regije, predstavitev destinacije PPS ”Moja lijepa Slavonija kraj Save”,  pokušina izdelkov, predstavitev turističnega grozda Slavonska košarica – TS mesta Slavonski Brod, delavnica izdelave lectarjevih src, pokušina živilskih izdelkov
TS Nin – EDEN, predstavitev destinacije, starih obrti ipd., pokušina izdelkov
Koprivniško–križevačke županije, predstavitev hlebinske šole naivnega slikarstva
Liško–senjske županije, promocija destinacije EDEN (Severni Velebit in TS Nin –Zadarska županija), EDEN – NP Severni Velebit, pokušina sirov, likerjev ipd.
10.00−11.00 V tradiciji obrtnikov je mirno reševanje sporov, Suzana Kolesar, HOK
11.30−13.00 Znamenje tradicionalne in umetniške obrti – promocija in ohranitev izročila, Matija Duić, HOK
13.00−14.00 Hrvaška avtohtona kuhinja, predstavitev projekta, »štrukliada« – pokušina, Krešimir Tomić, HOK
Kulturno-zabavni program: nastop Miroslav Škoro

 

Nedelja, 17. 9. 2017

MOSova svetovalnica v dvorani L

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Ogrevanje sanitarne vode v gospodinjstvih, Lucjan Batista
11.00-12.00 Energijsko varčni aparati v gospodinjstvu, Lucjan Batista
12.00-13.00 Energetska sanacija ovoja stavbe, Nina Remiaš
13.00-14.00 Nepovratne finančne spodbude in krediti Eko sklad, Davor Kravanja
14.00-15.00 Cene energije iz posameznih energentov, Lucjan Batista
15.00-16.00 Pomen prezračevanja. Lokalno ali centralno prezračevanje?, Davor Kravanja
16.00-17.00 Kako hitro in poceni znižati stroške za energijo?, Davor Kravanja

MOSova svetovalnica v dvorani J

10.00 Prenova stanovanja, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
12.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Prenova hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net                    
16.00 Gradnja hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

MOSova svetovalnica v dvorani E

10.00 Osvetlitev, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka        
12.00 Praktični nasveti za opremljanje majhnih stanovanj/prostorov, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
14.00 Feng shui dom, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka              
16.00 Notranja oprema doma, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka             

Razstavni prostor MGRT v dvorani L1

Osrednji del stojnice

9.00-18.00 Predstavitev kulturno-gospodarskega centra evropskih vesoljskih tehnologij (virtualna resničnost – medplanetarna postaja), KSEVT
9.00-18.00 Doživite Podčetrtek, TIC Podčetrtek

Info pulti

9.00-18.00 Predstavitev izdelkov podjetnic začetnic, MGRT, Direktorat za internacionalizacijo, podjetništvo in tehnologijo in SPIRIT Slovenija (Pult 1 in Pult 2)
9.00-18.00 Spoznajte zelene destinacije: Podčetrtek (Pult 3)

Paviljon države partnerice Hrvaške

10.00-18.00 Predstavitev turističnih skupnosti občin
Međimurske županije, promocija destinacije EDEN          
Brodsko–posavske županije, predstavitev regije, predstavitev destinacije PPS ”Moja lijepa Slavonija kraj Save”, promocijski material in pokušina izdelkov, predstavitev turističnega grozda Slavonska košarica –TS mesta Slavonski Brod, delavnica izdelave lectarjevih src, pokušina živilskih izdelkov
TS Nin – EDEN predstavitev destinacije, stare obrti ipd., pokušina izdelkov
Liško–senjske županije, promocija destinacije EDEN (Severni Velebit in TS Nin –Zadarska županija) EDEN – NP Severni Velebit, pokušina sirov, likerjev ipd.

Legenda:

OOZ Krško – Območna obrtno-podjetniška zbornica Krško
OOZ Maribor – Območna obrtno-podjetniška zbornica Maribor
MGRT – Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo
OZS – Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije
GZS – Gospodarska zbornica Slovenije
OOZ Celje – Območna obrtno-podjetniška zbornica Celje
RGZC – Regionalna gospodarska zbornica Celje
RASR – Razvojna agencija Savinjske regije
STO – Slovenska turistična organizacija
HOK – Hrvatska obrtnička komora

Program se dopolnjuje. Zadnja sprememba: 10. 9. 2017
Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.