Domov | Sejmi | 49. MOS | Strokovne spremljajoče prireditve

STROKOVNE SPREMLJAJOČE PRIREDITVE 49. MOS 

VSE DNI SEJMA

 
dvorana L
 
Energetska svetovalna točka
Brezplačno energetsko svetovanje za občane ENSVET 
 
dvorana L1
 
Razstava Stari jedilni listi slovenskih restavracij in gostiln, OOZ Krško in Obrtna zbornica Zagreb
Predstavitev lokalne gostinske ponudbe in vin ter turističnih produktov - Štajerske zgodbe in okusi Štajerske, OOZ Maribor
 

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo (1,24 MiB)

TOREK, 13. september
SREDA, 14. september
ČETRTEK, 15. september
PETEK, 16. september
SOBOTA, 17. september
NEDELJA, 18. september

TOREK,  13. september

Modra dvorana

10.00 Slavnostno odprtje 49. MOS
Slavnostni otvoritelj dr. Miro Cerar, predsednik Vlade Republike Slovenije

Mala kongresna dvorana

12.00-16.00

Posvet: Predstavitev aktivnosti in podpornih ukrepov Javne agencije SPIRIT Slovenija za slovenska podjetja, SPIRIT Slovenija

Dogodek je odpovedan s strani organizatorja. Vsi, ki vas dogodek zanima, lahko več informacij prejmete na razstavnem prostoru MGRT v dvorani L1.

Sejna soba Celjanka

11.30-13.30

Oživljanje podjetništva v mestnih jedrih, SPIRIT Slovenija, javna agencija

Uvodni govor dr. Sabine Koleša, generalne direktorice Direktorata za podjetništvo, konkurenčnost in tehnologijo (MGRT)

Predstavitev programa spodbujanja inovativnih ukrepov za oživljanje mestnih jeder in načrtovane aktivnosti v prihodnje

Predstavitev “managementa mestnih središč” in njegovih ciljev, mag. Vida Kožar in Polona Mežan, Podjetniško trgovska zbornica (PTZ) GZS

Predstavitev dobrih praks:
Mestna občina Koper in Zavod Koper Otok, Jana Tolja in Miran Košpen
Mestna občina Celje, Tadeja Falnoga
Mestna občina Kranj, Nada Bogataj-Kržan
Mestna občina Novo mesto, Jure Dolinar
 
Razprava, predlogi in zaključek
 
14.30-16.30

15 motorjev venezuelskega gospodarstva, Veleposlaništvo Bolivarske republike Venezuele

Sejna soba E2

13.00-15.00

Woman to woman 2016, Sekcija podjetnic in obrtnic OOZ Celje

Sejna soba L1

15.00-16.00 Poslovno srečanje s slovenskimi in avstrijskimi podjetji v sodelovanju s SGZ, OOZ Maribor 

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

10.00-16.00

Brezplačno podjetniško in pravno svetovanje za podjetja

Računovodstvo, plače in prispevki, poslovanje v tujini, Zdenka Bedekovič
Gospodarsko in civilno pravo, Sabina Rupert
 

Razstavni prostor OZS v dvorani L1 - Ulica obrti

9.00-18.00

Predstavitve obrtnih poklicev

Razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1

Predstavitev gostincev iz Maribora, Sekcija za gostinstvo in turizem pri OOZ Maribor

13.00-14.00 Podpis sporazuma o poslovnem sodelovanju med OOZ Maribor in Slovensko gospodarsko zvezo (SGZ) v Celovcu
16.00 Predstavitev domače in umetnostne obrti – lončarstvo in praktičen prikaz izdelave izdelkov

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM 

MOSove svetovalnice

Sejemska dvorana E

17.00 Feng Shui dom, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Sejemska dvorana J

11.00 Kako najti dobrega izvajalca?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Koliko zares stane hiša?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00 Je vaša parcela primerna za gradnjo?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Galerija sejemske dvorane K

10.00-18.00

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Izbira in skladiščenje goriva pri novogradnji in obnovi kotlovnice, Vladimir Bizjak
11.00-12.00 Ogrevanje z lesnimi gorivi, Vladimir Bizjak
12.00-13.00 Pravilni vrstni red izvedbe ukrepov za energetsko sanacijo stavb, Peter Petrovčič
13.00-14.00 Pregled javnih razpisov Eko sklada, Peter Petrovčič
14.00-15.00 Življenjski ciklus kurilne naprave, Andrej Svetina
15.00-16.00 Sodobne kurilne naprave na fosilna goriva, Patricjo Božič
16.00-17.00 Vlaga in plesen v stanovanjih, Patricjo Božič
17.00-18.00 Ekonomika energentov in dobe vračanja investicij, Patricjo Božič

 

SREDA, 14. september

Dan Slovenske vojske na MOS

Modra dvorana

10.00-16.00
Uspešno v Sloveniji
Davčne in pravne novosti, nasveti o čezmejnem poslovanju in navezovanje poslovnih stikov z mednarodnimi podjetji, Advantage Austria Ljubljana in OZS

Mala kongresna dvorana

11.00-14.00
Konferenca in okrogla miza: Les - poslovna priložnost za podjetništvo, Direktorat za lesarstvo (Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo)
Moderator: Velislav Žvipelj, Javni sklad RS za regionalni razvoj in razvoj podeželja
 
Sodelujoči na konferenci:
Jože Prikeržnik, generalni direktor Direktorata za lesarstvo 
Alojz Selišnik, MELU mizarstvo d.o.o.
Rok Frol, KGŽ d.o.o. PE Stolarna 
Bogdan Božac, Marles hiše Maribor d.o.o. 
Robert Florjančič, Mizarstvo Florjančič Roman s.p. 
dr. Boštjan Lesar, Biotehniška fakulteta, Oddelek za lesarstvo    
 
Sodelujoči na okrogli mizi:
Zdravko Počivalšek, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo
Jože Prikeržnik, generalni direktor Direktorata za lesarstvo 
Igor Milavec, Gospodarska zbornica Slovenije 
Branko Meh, Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije 
Rok Frol, KGŽ d.o.o. PE Stolarna 
Bogdan Božac, Marles hiše Maribor d.o.o.
14.30-17.30
8. seja Upravnega odbora GZS
Gost seje: Zdravko Počivalšek, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo

Sejna soba Celjanka

10.00-13.00
Tradicionalno srečanje občin na 49. MOS
Priložnosti in pasti pametnih mest in skupnosti, predstavitve in razprava, Mestna občina Celje, Skupnost občin Slovenije in Celjski sejem
moderator: Energetika.NET
 
10.00-10.15 Pozdravni nagovori dr. Nejca Brezovarja, državnega sekretarja na Ministrstvu za javno upravo, in organizatorjev
 
10.15-12.00 Predstavitve
Digitalno preoblikovanje Slovenije, Marjan Turk, Ministrstvo za javno upravo, Direktorat za informacijsko družbo
Izzivi pri razvoju pametnih mest in skupnosti, Peter Geršak, IBM CTO SEE in Simon Novak, CMO SmartIScity
Pomembnost prepoznavanja potreb skupnosti, Simon Mokorel, FLAPAX - Evropski pospeševalnik za pametne skupnosti
Financiranje občin kot podpora projektom pametnih mest, Matjaž Ribaš, SID banka d.d.
Priložnost pametnih mest je tudi v digitalizaciji upravnih postopkov in drugih procesov, Saša Kovač in Igor Gruber, PIA d.o.o.
 
12.30-13.00 Okrogla miza z razpravo
13.00 Pogostitev in druženje ter ogled MOS
(samo za vabljene goste)
14.00-16.30

Seminar: Prenos podjetij na naslednika, Sekcija kovinarjev in Sekcija plastičarjev pri OZS

Sejna soba L1, dvorana L1

10.00-12.00 Podjetniški zajtrk s partnerji kartice Mozaik podjetnih: Kako racionalizirati poslovanje s kartico Mozaik podjetnih?, OZS
14.00-17.00

Družinsko podjetništvo in postavljanje nasledstva, CEED Slovenija, Regionalna gospodarska zbornica Celje, SPIRIT Slovenija, javna agencija in Celjski sejem

VABILO NA SREČANJE DRUŽINSKIH PODJETIJ v sredo 14.9. v sejni sobi L1 ob 14.uri

Vabimo vas na srečanje družinskih podjetij, da se pridružite in spoznate izkušnje drugih družinskih podjetij ter delite svoje. Pogovarjali se bomo o:

pasteh pri postavljanju nasledstva v družinskem podjetju

vpeljevanju  naslednje generacije
ali zunanjega vodstva

urejanju odnosov in interesov razližnih generacij

zaščiti družinskega premoženja in družinski ustavi

ohranjanju zdravih odnosov v druæini in podjetju

Izkušnje bodo z vami delili Tanja Skaza (Skaza Smart Plastic), Matej Sešlar ( Grafex agencija in tiskarna),Petra Melanšek ( Vivapen), Miran Rauter ( Hermi) in  dr. Robert Ličen ( Profit Plus)  in še mnogi drugi . Srečanje bo vsebovalo neposredno izmenjavo izkušenj od podjetnikov, za podjetnike, mreženje ter krajše strokovno predavanje.

Vabljene vse generacije druæinskih podjetijin vsi podjetniki, ki postavljate svoje nasledstvo.

Prijave sprejemamo na ziva.vadnov@ceed-slovenia.org  

 

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

10.00-16.00
Brezplačno podjetniško in pravno svetovanje za podjetja
 
Davčno svetovanje, Jasmina Malnar Molek in Tadeja Bučar

Razstavni prostor OZS v dvorani L1 - Ulica obrti

9.00-18.00

Predstavitve obrtnih poklicev

Razstavni prostor OOZ Krško, dvorana L1

11.00-14.00

Dan okusov Posavja, OOZ Krško

Razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM 

MOSove svetovalnice

Sejemska dvorana E

11.00 Vsestranski nasveti za opremljanje majhnih prostorov, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
17.15 Izbor barv, materialov in dekorja, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Sejemska dvorana J

11.00 Od ideje do hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Je vaša parcela primerna za gradnjo?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net 
16.00 Koliko zares stane hiša?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Galerija sejemske dvorane K

10.00-18.00
ENSVET svetovanja
 
10.00-11.00 Odpravljanje vlage iz objektov, Vladimir Bizjak
11.00-12.00 Izbira toplotne črpalke za ogrevanje stavbe, Vladimir Bizjak
12.00-13.00 Pregled javnih razpisov Eko sklada, Peter Petrovčič
13.00-14.00 Pravilni vrstni red izvedbe ukrepov za energetsko sanacijo stavb, Peter Petrovčič
14.00-15.00 Sanacija fasad, Robert Seme
15.00-16.00 Raba deževnice, Marjan Bratkovič
16.00-17.00 Prenova instalacij pri energetski prenovi stavbe, Drago Cvrtila
17.00-18.00 Kako dosežemo ustrezno kvaliteto zraka v stanovanjski stavbi, Drago Cvrtila

 

ČETRTEK, 15. september

Modra dvorana I

10.00-12.00
Poslovanje na Hrvaškem, OOZ Krško in soorganizator Veleposlaništvo RS v Zagrebu
13.00-14.30
Posojila za kapitalsko utrditev družb in zavarovanje terjatev pred riziki neplačila, SID - Slovenska izvozna in razvojna banka, d.d., Ljubljana in SID – Prva kreditna zavarovalnica, d.d. Ljubljana
16.00-18.00 Okrogla miza: Kako združiti moči na poti med raziskavami in znanostjo ter obrtništvom in podjetništvom, OZS

Modra dvorana II

13.00-14.00
Vse, kar ste želeli vedeti o intelektualni lastnini, vprašajte zdaj!, Urad RS za intelektualno lastnino in OZS
15.00-18.00
Posvet: Partnerstvo za zeleno gospodarstvo, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo in Kabinet predsednika vlade RS

Mala kongresna dvorana

8.30-13.30

Delavnice in mednarodni forum: Podjetnost je ženskega spola

8.30 Podjetnost je ženskega spola – srečanje udeleženk izobraževanja in delavnica, SPIRIT Slovenija in GZS Zbornica osrednjeslovenske regije
 
11.30 Mednarodni forum »Ženske in podjetništvo«, GZS Zbornica osrednjeslovenske regije – Network MEMA, SPIRIT Slovenija in Skupnost slovenskih podjetnic
 
14.00-17.00 B2B srečanja slovenskih in kitajskih podjetij

Sejna soba Celjanka

9.30- 12.30 Najpogostejše napake pri elektroinštalacijah in strelovodnih napravah, ugotovljene pri pregledih, Sekcija elektro dejavnosti pri OZS
13.00-15.00 Novosti na področju wi-fi omrežij, krmilnikov in računalniško vodenih procesov, Sekcija elektronikov in mehatronikov pri OZS

Sejna soba L1, dvorana L1

10.00-12.00 Seminar: Se je v vašem podjetju že zgodilo, da ste izgubili podatke?, OZS
13.00-15.00

Seminar: S paketom bančnih storitev do pocenitve poslovanja s poudarkom na predstavitvi NLB Klikpro – mobilne banke in Centra

Protokolarni prostor OZS, dvorana L1

13.00-15.00

Podelitev znakov odličnosti v gradbeništvu, OZS

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

10.00-16.00

Brezplačno podjetniško in pravno svetovanje za podjetja

Delovno pravo in pravo socialne varnosti, zaposlovanje, upokojitev, Dušan Bavec
Računovodstvo, plače in prispevki, poslovanje v tujini, Zdenka Bedekovič
 
13.00-15.00 Brezplačno individualno svetovanje glede izvajanja energetskih pregledov v praksi
16.30-18.00 Brezplačno individualno finančno svetovanje NLB

Razstavni prostor OZS v dvorani L1 - Ulica obrti 

9.00-18.00 Predstavitve obrtnih poklicev

Razstavni prostor OOZ Krško, dvorana L1

12.00-14.00 Dan obrtnikov Zagreba, OOZ Krško v sodelovanju z Veleposlaništvom RS v Zagrebu
14.00-17.00 Brezplačno individualno svetovanje ekonomskega svetovalca mag. Jakoba Štunfa iz Veleposlaništva RS v Zagrebu, OOZ Krško v sodelovanju z Veleposlaništvom RS v Zagrebu

Razstavni prostor Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo, dvorana L1

14.30-15.00 Talk show: Intelektualna lastnina kot podjetniško orodje, dr. Vojko Toman, direktor Urada RS za intelektualno lastnino

Razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM

MOSove svetovalnice

Sejemska dvorana E

11.00 Oprema in osvetlitev (otroška soba), Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
17.00 Barve in osvetlitev (bivalni prostor), Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Sejemska dvorana J

11.00 Kako najti dobrega izvajalca?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Koliko zares stane hiša?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
16.00 Je vaša parcela primerna za gradnjo?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Galerija sejemske dvorane K

10.00-18.00

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Razpisi za nepovratna sredstva in kredite, Vladimir Bizjak
11.00-12.00 Sodobna okna in pravilna vgradnja, Franc Šporn
12.00-13.00 Pravilni vrstni red izvedbe ukrepov za energetsko sanacijo stavb, Peter Petrovčič
13.00-14.00 Pregled javnih razpisov Eko sklada, Peter Petrovčič
14.00-15.00 Prenova instalacij pri energetski prenovi stavbe, Drago Cvrtila
15.00-16.00 Ogrevanje stavbe in priprava tople vode s toplotno črpalko, Samo Cotelj
16.00-17.00 Kako dosežemo ustrezno kvaliteto zraka v stanovanjski stavbi, Drago Cvrtila
17.00-18.00 Ekološka gradnja in energijska učinkovita zasnova hiše, Jernej Markelj

 

PETEK, 16. september

Galerija Male kongresne dvorane

9.20-15.20
Individualni pogovori s predstavniki slovenskih poslovnih klubov v tujini, SPIRIT Slovenija, javna agencija
 
Podjetja se lahko na razgovore prijavite preko elektronske prijave na spletni strani www.izvoznookno.si.

Mala kongresna dvorana 

9.00-11.00
Predstavitev poslovnih priložnosti in trendov v slovenskem gospodarstvu za predstavnike tujih gospodarsko diplomatskih predstavništev, GZS in Celjski sejem
 
9.00-9.30 Sprejem udeležencev
9.30-9.35 Uvodni pozdrav mag. Robert Otorepec, izvršni direktor Celjski sejem d.d.
9.35-9.55 Predstavitev slovenskega gospodarstva in priložnosti za povečevanje blagovne menjave med državami, mag. Samo Hribar Milič, direktor Gospodarske zbornice Slovenije
9.55-10.10 Predstavitev Western-CIF, Marko Čadež, predsednik Privredne komore Srbije
10.10-10.30 Predstavitev 50. MOS 2017 in poslovnih priložnosti, ki jih za tuja gospodarstva nudi MOS, Nina Ermenc Pangerl, MA, vodja odnosov s tujino
10.30-11.00 Odmor za kavo
11.00-15.00
6. dan gospodarske diplomacije na 49. MOS, Pogovor z ekonomskimi svetovalci RS v tujini, Ministrstvo za zunanje zadeve, Direktorat za gospodarsko diplomacijo in Celjski sejem
 
16.00-19.00

Kako bo Slovenija izpolnila okoljske zaveze do leta 2020?, ZSFV 

Več o dogodku

Sejna soba Celjanka

10.00-11.30
Srečanje regionalnih gospodarskih zbornic Srbije, Slovenije, AP Vojvodine, Hrvaške in Bosne in Hercegovine-Republike Srbske, Privredna komora Vojvodine in Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam
(samo za vabljene goste)
12.00-14.00 Preprečevanje konfliktov na delovnem mestu – s praktičnimi primeri iz prakse, Anka Zajc
14.00-16.00

Celje International Business Forum  Prijava na dogodek

 

Vabilo (548,71 KiB)

 

Sejna soba E2

15.00-17.00
Redna seja vladnega Odbora za priznanja Republike Slovenije za poslovno odličnost (PRSPO)
Sejo vodi predsednik Odbora PRSPO, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo, Zdravko Počivalšek

Sejna soba L1, dvorana L1

10.00-12.00 Seminar » Zavarujte svoje poslovanje z garancijo in akreditivom, izboljšajmo likvidnost z upravljanjem s terjatvami«, OZS

Razstavni prostor Vojvodine v dvorani L1  

12.00 Dan Vojvodine

Razstavni prostor OZS v dvorani L1

10.00-16.00
Brezplačno podjetniško in pravno svetovanje za podjetja
 
Davčno svetovanje, Jasmina Malnar Molek 
Delovno pravo in pravo socialne varnosti, invalidi, zaposlovanje, upokojitev, Staša Pirkmaier
13.00-15.00 Brezplačno individualno finančno svetovanje NLB

Razstavni prostor OZS v dvorani L1 - Ulica obrti

9.00-18.00

Predstavitve obrtnih poklicev

Razstavni prostor OOZ Krško, dvorana L1

10.00-12.00 Individualno svetovanje ekonomskega svetovalca mag. Jakoba Štunfa iz Veleposlaništva RS v Zagrebu, OOZ Krško v sodelovanju z Veleposlaništvom RS v Zagrebu
14.00-17.00 Individualno svetovanje ekonomskega svetovalca mag. Jakoba Štunfa iz Veleposlaništva RS v Zagrebu, OOZ Krško v sodelovanju z Veleposlaništvom RS v Zagrebu

Razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM

Atrij sejmišča

19.00 Podelitev sejemskih priznanj Celjskega sejma, Mestne občine Celje in OZS ter VIP druženje z razstavljavci in vabljenimi gosti

MOSove svetovalnice

Sejemska dvorana E

11.00 Oprema in osvetlitev (spalnica), Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
17.00 Izbor barv, materialov in dekorja, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Sejemska dvorana J

11.00 Od ideje do hiše, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Je vaša parcela primerna za gradnjo?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net 
16.00 Koliko zares stane hiša?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net

Galerija sejemske dvorane K

10.00-18.00

ENSVET svetovanja

10.00-11.00 Male čistilne naprave, Ivan Kenda
11.00-12.00 Sprejemniki sončne energije, Ivan Kenda
12.00-13.00 Pregled javnih razpisov Eko sklada, Ivan Kenda
13.00-14.00 Učinkovita in varčna raba energije, Lucjan Batista
14.00-15.00 Cene energije, Lucjan Batista
15.00-16.00 Ogrevanje sanitarne vode, Lucjan Batista
16.00-17.00 Zakaj vlaga, zakaj plesen v stanovanju? Kako ukrepati?, Jožef Pogačnik
17.00-18.00 Prezračevanje pri novogradnjah in obnovi objektov, Roman Medvešek

 

SOBOTA, 17. september

Mala kongresna dvorana

10.00-11.30  3D-tisk za vse, iTehlab d.o.o. - PREDAVANJE ODPOVEDANO ZARADI BOLEZNI PREDAVATELJA (17.09.2016)!

Sejna soba Celjanka

12.00-13.00 Varna, neboleča in hitra odprava dioptrije, Boštjan DREV, dr. med., spec. oftalmolog, očesni center VIDIM
13.00-14.00 Varna, neboleča in hitra odprava dioptrije, Boštjan DREV, dr. med., spec. oftalmolog, očesni center VIDIM

Razstavni prostor OZS v dvorani L1 - Ulica obrti

9.00-18.00

Predstavitve obrtnih poklicev

Razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM 

MOSove svetovalnice

Sejemska dvorana E

11.00 Feng Shui dom, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
15.00 Najpogostejše napake pri opremljanju doma, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
17.00 Obnova izrabljenega kosa pohištva, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Sejemska dvorana J

11.00 Kako najti dobrega izvajalca?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
12.00 Koliko zares stane hiša?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Je vaša parcela primerna za gradnjo?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net 
16.00 Vaš sanjski dom, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net 

Galerija sejemske dvorane K

10.00-18.00
ENSVET svetovanja
 
10.00-11.00 Kako odpraviti zidno plesen?, Wadie Kidess
11.00-12.00 Ekonomski vidik gradnje skoraj nič energijske hiše, Aleš Borut Ivanko
12.00-13.00 Zakaj vlaga, zakaj plesen v stanovanju? Kako ukrepati?, Jožef Pogačnik
13.00-14.00 Sanacija fasad, Robert Seme
14.00-15.00 Cene energije, Lucjan Batista
15.00-16.00 Učinkovita in varčna raba energije, Lucjan Batista
16.00-17.00 Praktične izkušnje od priprave lesa do kotla, Ludvik Hriberšek
17.00-18.00 Kako zmanjšati vpliv kurilnih naprav na prašne delce PM 10?, Ludvik Hriberšek

 

NEDELJA, 18. september

Razstavni prostor OZS v dvorani L1 - Ulica obrti 

9.00-18.00 Predstavitve obrtnih poklicev

Razstavni prostor OOZ Maribor, dvorana L1

Brezplačno individualno finančno svetovanje Nove KBM 

MOSove svetovalnice točke

Sejemska dvorana E

11.00 Barve in osvetlitev (bivalni prostor), Andreja Jesenek, notranja oblikovalka
15.00 Najpogostejše napake pri opremljanju doma, Andreja Jesenek, notranja oblikovalka

Sejemska dvorana J

11.00 Od ideje do hiše,  Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
12.00 Je vaša parcela primerna za gradnjo?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net
14.00 Koliko zares stane hiša?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net 
16.00 Kako najti dobrega izvajalca?, Martin Pelcl, u.d.i.a., MojMojster.net 

Galerija sejemske dvorane K

10.00-17.00
ENSVET svetovanja
 
10.00-11.00 Varčevanje z vodo in učinkovita priprava tople sanitarne vode, Patricjo Božič
11.00-12.00 Plesen v zgradbah in na zgradbah, Carmen Hladnik Prosenc
12.00-13.00 Ekonomika energentov in dobe vračanja investicij, Božič Patricjo
13.00-14.00 Enostavni energetski ukrepi, Patricjo Božič
14.00-15.00 Kako saniram objekt skoraj zastonj? - Ekonomičnost sanacije, Wadie Kidess
15.00-16.00 Toplotna zaščita zunanjih sten stavbe, Patricjo Božič
16.00-17.00 Varčevanje z električno energijo v gospodinjstvih, Carmen Hladnik Prosenc

Redakcija je bila zaključena: 1.9.2016

Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.