Domov | Sejmi | Industrijski sejem 2017 | Program strokovnih spremljajočih prireditev

Program strokovnih spremljajočih prireditev

 

Torek, 4. april

Dvorana L

10.00 Otvoritvena slovesnost in podelitev sejemskih priznanj

Mala kongresna dvorana

10.30-17.00

3. Slovensko-kosovska poslovna konferenca z bilateralnimi srečanji (B2B), CEMP - GZS, EAC – Slovenski poslovni klub Priština, NLB Priština, Gospodarska zbornica Kosovo in Celjski sejem

Jezik konference: angleški (delno srbski)

  10.30-11.00 Registracija udeležencev
  11.00-11.20 Uvodni nagovori
Marjan Mačkošek, predsednik GZS
Nexhmi Rexhepi,veleposlanik Republike Kosovo v Sloveniji
Safet Gërxhaliu, predsednik Gospodarske zbornice Kosova
Sonja Rutar, direktorica EAC slovenskega poslovnega kluba na Kosovu
  11.20-11.30 Kosovsko poslovno okolje in investicijske priložnosti, Mirjeta Behluli, ekonomska svetovalka, Veleposlaništvo Republike Kosovo v Sloveniji
  11.30-11.40 Slovensko poslovno okolje in priložnosti, Matej Rogelj, namestnik direktorja CEMP – GZS
  11.40-11.55 Poslovne priložnosti na Kosovu, Safet Gërxhaliu, predsednik OEK
  11.55-12.10 Podpora poslovanju in investiranju na Kosovu in v Sloveniji, Bogdan Podlesnik, član uprave NLB d.d.
  12.10-13.10 Odmor za kosilo s predhodno predstavitvijo Celjskega sejma
  Bilateralna srečanja v skladu z urnikom
  13.10-15.00 B2B srečanja in mreženje
  15.00-17.00 Obisk mednarodnega Industrijskega sejma 2017

 

Sreda, 5. april

Sejna soba Celjanka

9.30-13.45 Dan varilne tehnike, Društvo za varilno tehniko Krško in Celjski sejem
 
  9.30-10.40 Zgodovinski razvoj varilstva, materiali ter tehnologija varjenja

Varilstvo v obdobju največjega vzpona Metalne Maribor, Inoslav Rak
Kako izbrati nerjavno jeklo?, Stane Jakelj
EPP varjenje odkovkov iz AISI 321 v ozki reži, Matej Pleterski, Damjan Klobčar, Janez Vajdič
Nerjavni dodajni materiali izziv ali klasika, Mojca Šolar
  10.50-11.50 Postopki varjenja in rezanja

Nerjaveče jeklo in sodobni procesi obločnega varjenja, David Pührerfellner
Postopki plazemskega in laserskega rezanja nerjavnega jekla, Renato Pahor
3D navarjanje kovinskih izdelkov z uporabo tehnologije WAAM, Damjan Klobčar, Janez Tušek, Maja Lindič, Boris Bell
Enopotezno varjenje s popolno penetracijo pri težkih jeklenih ploščah z visokotočnim postopkom GMA (D-ARC), Hayato Baba, Tetsuo Era, Tomoyuki Ueyama, Manabu Tanaka
  12.00-13.00 Izdelki iz nerjavnih jekel

Izdelava specialnih komponent za farmacevtsko industrijo, Simon Novak
Mehanska ter elektro kemijska obdelava nerjavečih površin, Blaž Pavšič
Platiranje konstrukcijskih jekel s postopkom vročega valjanja, Andrej Skumavc, Matevž Fazarinc, Jani Novak
Konvencionalna in digitalna radiografija v farmacevtski industriji, Marko Andrejaš, Iztok Palčič, Jernej Jerman, Andrej Lešnjak
  13.00-13.45 Okrogla miza: Materiali in izdelki iz nerjavnih jekel

Mala kongresna dvorana

9.00-14.00 Dan naprednih materialov, GIZ Grozd Plasttehnika
  8.30-9.00 Registracija in prihod udeležencev
  9.00-10.30 R&R

Uvodni pozdrav, Janez Navodnik, GIZ GP
Učinkovito učenje ob delu, doc. dr. Thomas Wilhelm, Maja Mešl, FTPO
Sodelujemo v najzahtevnejših razvojnih projektih, dr. Ema Žagar, Kemijski inštitut
Izdelki morajo biti optimalni, dr. Aleš Hančič, TECOS
Povezovanje iniciativ krožne ekonomije, mag. Mateja Mešl, ICP
  10.30-11.00 Odmor za kavo
  11.00-12.30 Mreženje

Sodelovanje industrije polimerov v SRIP MATPRO, Darja Boštjančič, GZS
Pomembna je izmenjava znanja, Žiga Simončič, Avstrijsko veleposlaništvo
Čezmejno sodelovanje vodi v razvojni preboj, dr. Mladen Šercer, FSB Zagreb
Preko regionalnih meja, Janez Navodnik, GIZ GP
  12.30-13.15 Gospodarstvo

Hitro sledimo novim tehnologijam, Matija Jelenc, KMS
Napredni materiali tudi v Sloveniji, Toni Kotar, Biesterfeld Interowa
  13.15-14.00 Odmor za kosilo
  14.00-15.00 B2B srečanje
16.00-16.30 Razglasitev rezultatov Državnega prvenstva varilcev
16.30-21.00 Družabno srečanje varilcev, Društvo za varilno tehniko Krško, Društvo za varilno tehniko Maribor in Celjski sejem

Modra dvorana II

9.00-10.00 Državno prvenstvo varilcev – pisni del, Društvo za varilno tehniko Maribor, Sindikat SKEI Slovenije in Celjski sejem

Montažna dvorana pred upravno stavbo

10.00-14.00 Državno prvenstvo varilcev – praktični del, Društvo za varilno tehniko Maribor, Sindikat SKEI Slovenije in Celjski sejem

Modra dvorana I

10.00-15.30 B2B poslovno srečanje avstrijskih in slovenskih podjetij s področja plastično predelovalne industrije in orodjarstva, ADVANTAGE AUSTRIA Ljubljana, Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije, Gospodarska zbornica Slovenije in GIZ GROZD PLASTTEHNIKA
  10.00-10.30 Registracija in prihod udeležencev
  10.30-10.35 Uvodni pozdrav, dr. Peter Hasslacher, Advantage Austria
  10.35-10.40 Predstavitev slovenske kemijske industrije, Žiga Lampe, GZS - Združenje kemijske industrije
  10.40-10.45 Predstavitev sekcije plastičarjev, Milan Škapin, OZS - skecija plastičarjev
  10.45-11.00 3D Printing of metals and polymers: The future of production?, Markus Brillinger, BSH innovations GmbH
  11.00-11.20 Okrogla miza: prihodnost in trendi v predelovanju polimerov, Markus Brillinger, BSH innovations GmbH; dr. Aleš Hančič, TECOS; doc. dr. Thomas Wilhelm; Maja Mešl, FTPO
  11.30-13.15 B2B - avstrijskih in slovenskih plastičarjev in orodjarjev
  13.15-14.00 Odmor za kosilo
  14.00-15.15 B2B - avstrijskih in slovenskih plastičarjev in orodjarjev
    Več o dogodku

Predavalnica medetaža v dvorani L

14.00-15.30 HETIT d.o.o.: Orodno jeklo, ki ne spremeni dimenzije po termični obdelavi, Miran Mlakar

 

Četrtek, 6. april

Mala kongresna dvorana

11.00-15.00 Izobraževalni dan Območne obrtno-podjetniške zbornice Maribor

Predstavitev mariborske zbornice - Podpora za mikro, mala in srednja podjetja, Aleš Pulko, predsednik OOZ Maribor
Opravljanje čezmejnih storitev v Avstriji - Prijava, novosti in pasti za slovenska podjetja, Urška Rafolt, dipl. oec.
Prenos lastništva podjetij - Pomembna vprašanja pri prenosu in prodaji podjetja ali obrti (projekt C-TEMAlp), Leonida Polajnar, direktorica OOZ Maribor
S pozitivno poslovno klimo do uspeha, Manja Finžgar Jager, mag. posl. ved
Poslovno srečanje in druženje podjetnikov in obrtnikov

Predavalnica medetaža v dvorani L

10.00-12.00 SECO TOOLS SI d.o.o.: Uporabna fizika odrezavanja kovin, Patrick De Vos
14.00-15.30 HETIT d.o.o.: Orodna jekla za povečanje produktivnosti brizganja plastike, tlačnega litja aluminija, dr. Anwar Hamasaiid

 

Petek, 7. april

Predavalnica  medetaža v dvorani L

12.00-13.30 HETIT d.o.o.: Visoko temperaturno prevodna orodna jekla, dr. Casimir Casas

 

Program se dopolnjuje. Zadnja sprememba 31.03.2017.

Organizator si pridržuje pravico do spremembe programa.